...:::TÜRKİYƏ DƏYANƏT VƏQFİ BAKI TÜRK LİTSEYİ:::...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
...:::TÜRKİYƏ DƏYANƏT VƏQFİ BAKI TÜRK LİTSEYİ:::...

Bizi Birləşdirən Odur!!!


  200 bin dolar ödeyene 2010'da uzay turizmi

  ilqaroghlu
  ilqaroghlu
  Admin


  İsmarıc sayı : 12
  Age : 31
  Localisation : baki/azerbaycan
  Registration date : 07/06/08

  200 bin dolar ödeyene 2010'da uzay turizmi Empty 200 bin dolar ödeyene 2010'da uzay turizmi

  Yeni mövzu tarafndan ilqaroghlu Çər. 30 İyul 2008, 10:39

  “Uzaya gitmek için Ruslara 20 milyon dolar ödemeye hazır olanlara alternatif getiriyoruz” diyen Richard Branson, meraklılarının uzaydan dünyayı seyretme keyfine 2010’da ulaşabilceğini müjdeledi. Branson’a göre bu keyfin bedeli kişi başına 200 bin dolar.


  Uzay turizmi yarışı, İngiliz milyarder Richard Branson’ın kamuoyuna tanıttığı yeni uzay aracıyla hız kazandı.İsmi ‘Beyaz Şövalye’ amacı dünyayı uzaydan izlemek isteyenler için yörünge altı uçuşlar gerçekleştirmek. Yaratıcısıysa havacılık sektörüne sıradışı katkıları ve sahibinin milyarlık servetiyle bilinen Virgin Havayolları.

  İngiliz milyarder girişimci Richard Branson, ‘Beyaz Şövalye 1’ ve ‘Beyaz Şövalye 2’nin güzel yanı uzayla ilişkimizi değiştirecek olmaları. Bu araçlar, uzaya erişimin istisnai bir şey olmaktan çıkıp ticari ve bilimsel bir olgu haline geleceği bir dönemin başlangıcını işaret ediyorlar.

  Uzay turizmi yarışına hız katması beklenen uzay aracı, 4 motorlu ve yaklaşık 40 metrelik bir ana gemi. Bu ana gemi, içinde iki pilot ve en az 5 yolcuyla birlikte bir yörünge altı uçuş gerçekleştirecek yani yerküreye yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunan yer çekimsiz ortamda yolcularına yaklaşık 5 dakika uzay keyfi yaşatacak.

  Bu uçuşun maliyetiyse Rus uzay araçlarıyla 20 milyon dolara yapılan seyahatlere kıyasla daha düşük olacak. Meraklılarının, bu keyif için ceplerinden 200’er biner dolar çıkarması gerekecek.

  Sonbaharda test uçuşları başlayacak olan ‘Beyaz Şövalye 2’nin 2010’da ilk yolcularını uzaya götürmesi bekleniyor.

   Forum saatı: B.e. 15 İyul 2024, 12:07